Видалення зубів

Видалення зубів у Харкові в ЄС

ЦЕ НЕ БОЛЯЧЕ!!! Ось так нестандартно хотілось би почати розповідь про те, як видалити зуб у Харкові в Європейській Стоматології. Розвінчати міф про те, що ця процедура дуже страшна, дуже болеісна та взагалі жах жахливий, - ось що для нас дуже важливо!

Нові технології

Усі ми з вами сучасні люди, насправді? У наше життя вже давно та міцно увійшли різні гаджети (які, зверніть увагу, регулярно обновляються, зявляються нові моделі і функції), нам тепер зовсім не в дивину бачити свого співрозмовника, який знаходиться на іншому кінці земної кулі, і всякого роду чудо-роботи нікого зараз не здивуєш… Так чьому ж багато хто вважає, що в стоматології час завмер і до сих пір, по-старому, використовуються інструменти і методи, які були в арсеналі лікарів років так 30 назад?!

Насправді, в стоматології, як і в усьому цивілізованому світі, постійно впроваджуються новійші технології, вдосконалюються методи лікування… Все це робиться для максимального комфорту пацієнта: щоб йому не було боляче, а перебування в кабінеті стоматолога було максимально ефективним і, за можливістю, недовгим (ми цінуємо Ваш час!).

Коли потрібно видаляти зуб?

Звісно, голона задача естетичної стоматології - це красива усмішка пацієнта. А красива усмішка - це усі зуби цілі, здорові та білі. Однак нерідко трапляється такий парадокс, коли для того, щоб усмішка стала бездоганною, потріно… видалити зуб! Так, так! Саме видалити зуб!

По-перше, якщо не зайнятися зіпсованим зубом, є великий шанс, що зіпсуються і інші (для інших, поки що здорових зубів, є небезпечним не сам кариієс вже гниючього зуба, а каріозна порожнина між ураженим елементом та цілим (там накопичуються залишки їди, і, відповідно, і мікроби)).

По-друге, видаливши гнилой зуб (для красивої усмішки він точно не підходить), на його місце стоматолог зможе Вам встановити імплант, естетично нічим не поступаючий Вашему рідному (здоровому!) зубу.

Причини видалення зубів

Звісно, перш ніж зважитися на крайні міри, стоматолог обовязково впевнеться, що збереження та лікування цього зуба неможливе. Що до причин таких нерадісних рішень, то частіше за все це серйозні запальні процеси у дорослих та необхідність звільнити місце для нових зубів у дітей.

Отже, причиною видалення одного і більше зубів може бути:

  • захворювання та загострення захворювань зубів та ясен - флегмони, абсцеси, синусіти верхньощелепових пазух, а також, коли кістну тканину охоплюють развиваючі гнійні гострі запалення(періостит, остеомієліт);
  • пухлин, перелом щелепи (видаленню підлягають усі зуби, які знаходяться поблизу дялянки лікування);
  • кіста;
  • механічне ураження зуба (перелом корня);
  • развиваючий пародонтіт (коли рухливість зубівсягає III-IV ступеню);
  • непрохідність зубних каналів з хронічним періодонтитом, кістами, (особливо за ускладнень гайморитом та невралгії);
  • коли зуб неможливо відтворити чи протезувати;
  • якщо зуб перешкоджає встановленню коронки чи іншому виду протезування;
  • неправильне розташування зуба мудрості (чи інших зубів), внаслідок якого виникають проблеми з функціями жувально-мовного апарату (дряпається внутрішня поверхня щік чи пошкоджується розташовані поруч зуби);
  • деформація усього зубного ряду із-за одного чи декількох зубів (найчастіше це буває при неправильному прикусі);
  • ретинований зуб (повністю чи частково закритий тканиною яснів чи кістью і тому не имаючий можливості прорізатися);
  • гипердонтія - надкомплектні зуби (так називаємі «зайві», тобто ті, які виростають понад норму - більше 32), наслідком яких може стати розвиток патологічних процесів.

Способи видалення зубів

Перед тим, як підійти до видалення зубів, спеціаліст зясовує, чи не має у пацієнта алергічних реакцій на які-небудь види знеболюючих, і в залежності від медичних показань обирає потрібний вид анестезії. Це дозволяє попередити можливі ускладнення та побічні ефекти.

В Європейскій Стоматології проводяться усі види хірургічних операцій з видалення зубів - від простих до найскладніших. Так що, тепер Ви у курсі, де є можливість видалити зуб у Харкові.

Простий

Звичайне видалення можливо зробити за наявності коронки зуба з чітко виразними коренями та коронками. Це необхідно для того,щоб його можно було легко зафіксувати щіпцями.

Складний (хірургічний)

Для складного (хірургічного) видалення зуба існують певні клінічні показники:

  • викривлені та тонкі корені (в цьому випадку верхівка при розхитуванні може зламатися);
  • хрихкі зубні тканини (через них сегмент під час видалення кришиться на дрібні шматки);
  • руйнування корня нижче рівня ясен (щіпцам просто немає за що вхопитися);
  • якщо прорізання зуба произошло не повністю або ж сегмент розташований горизонтально (найчастіше подібне спостерігається у зубів мудрості).

Хірургічні видалення зубів проводять з використанням анестезії. Спочатку ясна розрізають і відокремлюють від кістки, потім бормашиною висвердлюють певну частину кісткової тканини (для отримання доступу до зіпсованої верхівці кореня) або ж, в окремих випадках, розпілюють міжкореневу перегородку і видаляють корені по одному. Також часто сегмент розрізають на декілька частин і такий процес його вилучення набагато складніше.

Гемісекція

У Європейській Стоматологіі Харків також проводять гемісекцію зуба: видаляють пошкоджений інфекцією корінь і прилеглу до нього частину зубу.

Завдяки такій операції зберігається функціональність зуба, можливе його використання у якості опори для встановлення протезу. У результаті гемісекції видаляється вогнище інфекції разом з ураженим коренем, а здорова частина коронки залишається цілою і неушкодженою.

Пьезохірургія

Це один з найбільш інноваційних методів сучасної стоматології! Простіше кажучи, пьезохірургія - це видалення зуба ультразвуком. Таку операцію характерізує відсутність болю і крові, висока точність, безпека і акуратність. До речі, без зайвої скромності зауважимо, що наші фахівці пьезохірургію виконують на вищчому рівні! Так що на видалення зуба ультразвуком в Харкові ласкаво просимо у Європейську Стоматологію, тобто до нас!

Протипоказання до видалення зуба

У деяких випадках видалення зубів не здійснюється. На прийомі стоматолог в обов’язковому порядку з’ясовує стан здоров’я пацієнта і тільки після цього вирішує, чи буде віддалятися зуб. Якщо передумови до протопоказання все ж є, але при цьому вони не носять хронічний характер, то операція по видаленню сегменту можлива тільки після їх усунення. Протипоказання до видалення зубів бувають при:

  • пародонтиті та гінгівіті;
  • гострій формі стоматиту;
  • ГРВІ, ГРЗ;
  • злоякісних новоутвореннях в порожнині рота;
  • патологіях сердцево-судинної системи (інсультах, інфарктах міокарду, гіпертонічних кризах);
  • поганому згортанню крові;
  • психічних розладах;
  • першому та останньому триместрі вагітності.

В заключення ще раз хочеться звернути Вашу увагу на те, що боятися видаляти зуби не потрібно! По-перше, їх видаленням займуться тільки у тому випадку, якщо шансів на лікування буде нуль. По-друге, поки Вам шкода втратити одного-єдиного зіпсованого зуба, через нього можете залишитись і без інших, та до того ж ще й з серйозно похитнувшимся здоров’ям. Й, нарешті, по-третє: Ну це зовсім не боляче - видаляти зуби у 21 столітті!!!